Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najskuteczniejsze kosmetyki do pielęgnacji lakieru

10 sierpnia 2017

Jeśli zależy nam na tym, aby lakier w naszym samochodzie był pielęgnowany w profesjonalny sposób, musimy mieć świadomość tego, że trudno będzie nam się obejść bez specjalistycznych kosmetyków o takim przeznaczeniu. Które z nich możemy uznać za najbardziej wartościowe?

Piana aktywna

Jeśli chcemy, aby mycie nadwozia było skuteczne, powinniśmy pamiętać, że bardzo często gąbka oraz ręczne ścieranie brudu nie są wystarczającymi posunięciami. Jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymamy satysfakcjonujący efekt, a jednocześnie zależy nam na tym, aby ograniczyć do minimum zbędny wysiłek, powinniśmy zainteresować się myjkami ciśnieniowymi, pianownicami, a przede wszystkim – aktywną pianą. Myjka i pianownica najczęściej są sprzedawane w zestawie i taki zakup jest postrzegany jako najbardziej funkcjonalny.

Piana aktywna jest kupowana oddzielnie, a jej cena jest w dużej mierze uzależniona od tego, jaki podmiot odpowiada za jej produkcję. Już po rozpyleniu na powierzchni lakieru piana łatwo rozpuszcza brud, woda pod ciśnieniem okazuje się zaś wystarczająca do pozbycia się jej. Niestety, nie wszystkie plamy są jednakowo łatwe do usunięcia, a gdy mamy do czynienia z tymi, które spowodowane są przez smołę, resztki asfaltu, klej oraz żywicę, stajemy przed poważnym wyzwaniem. Na szczęście i one nie musi być naszym problemem.

Pielęgnacja samochodu

Tar&glue remover

Tar&glue remover to specjalny preparat przeznaczony właśnie do usuwania zabrudzeń mających organiczne pochodzenie, a także pozostałości po kleju i smole. Jego działanie jest proste i ogranicza się do rozpylenia środka wprost na powierzchni lakieru, a następnie – odczekania kilku chwil.

Glinka

Jeśli zanieczyszczenia zdążyły już wejść w reakcję z lakierem, konsekwencją takiego stanu rzeczy jest ślad, który daje nam się we znaki ze względu na to, że jest wyjątkowo trudny do usunięcia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam jednak glinka będąca plastyczną masą odznaczającą się wysokimi właściwościami ściernymi. Glinka może też delikatnie polerować lakier i znakomicie radzi sobie z uciążliwym brudem. Jej wykorzystanie wymaga stosowania lubrykantu.