Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy Nissany to dobre samochody? Czy są niezawodne?

27 maja 2022

Linia Nissanów ma wiele do zaoferowania wymagającym kierowcom - do wyboru są samochody sportowe, SUV-y, sedany, minivany i pickupy. Czy jednak Nissany są dobrymi samochodami i czy można polegać na ich niezawodności? To jest najważniejsze, co należy wiedzieć.

Nissany są dobrymi samochodami pod względem przystępności cenowej, niezawodności i bezpieczeństwa. Są one również wyposażone w wiele najnowszych funkcji technicznych. Jedyną rzeczą, której brakuje marce Nissan, jest stylistyka. Zdarza się, że modele długo nie są odświeżane, przez co na drogach pozostaje kilka starszych modeli.

W tym artykule oceniamy wszystkie czynniki decydujące o tym, czy pojazd jest niezawodny. Pokazujemy także, jakich modeli należy szukać i jakich problemów można się spodziewać.

Spis treści pokaż Czy Nissany to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Nissany są niezawodne? Historia Nissana Jakie są najczęstsze problemy z Nissanem? 1. Eksplodujące szyberdachy 2. Wadliwy zatrzask maski silnika 3. Wycieki płynu hamulcowego Najbardziej niezawodne modele Nissana 2014 Nissan Maxima 2013 Nissan Murano 2011/2012 Nissan Altima Najmniej niezawodne modele Nissana 2017 Nissan Juke 2016 Nissan Quest Czy Nissan to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Nissany to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Linia Nissana obejmuje wiele samochodów, które zdobyły najwyższe oceny bezpieczeństwa. Regularnie można znaleźć pojazdy Nissana na liście najbezpieczniejszych opcji dla nastoletnich kierowców.

Współczesne modele Nissana mają nie tylko doskonałe konstrukcje zapewniające większe bezpieczeństwo, ale są również wyposażone w najnowsze technologie wspomagające kierowcę. Niektóre modele są wyposażone w znacznie więcej funkcji niż samochody marek z wyższej półki, które kosztują więcej.

2. Silnik

Na przestrzeni lat marka Nissan stosowała wiele różnych silników. Jednak 3,5-litrowy V6 jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych i niezawodnych.

Jednak w zależności od typu pojazdu można znaleźć wiele różnych silników o wysokich osiągach, wydajnych silników i mocnych układów napędowych. Wszystkie te silniki mają dobre osiągi i są trwałe, jeśli są odpowiednio konserwowane.

3. Rdza i karoseria

W większości przypadków można oczekiwać, że linia Nissana będzie dobrze chronić przed rdzą. Nadwozie jest doskonale chronione przed korozją.

Jednak Altima trzeciej generacji miała poważny problem z rdzą. Płyta podłogowa była podatna na korozję, ale firma poprawiła tę wadę konstrukcyjną w kolejnych modelach.

4. Cechy i technologia

Jako japoński producent samochodów, pojazdy Nissana są bogato wyposażone w zaawansowane technologie i funkcje. Nawet w starszych modelach można znaleźć wiele z najlepszych technologii, zanim zostały one zaoferowane przez innych producentów samochodów.

Funkcja Apple CarPlay została dodana do niektórych modeli z 2017 roku. Ponadto możesz wybrać model z mnóstwem funkcji rozrywkowych i łączności, aby uprzyjemnić sobie jazdę.

5. Osiągi

Pojazdy Nissana są znane z doskonałych osiągów, zwłaszcza jeśli wybierzesz jeden z modeli samochodów sportowych. Jednak samochody ciężarowe również mają spore możliwości.

Jeśli chcesz mieć SUV-a przyjaznego rodzinie, nie będziesz musiał rezygnować z mocy. Ponadto istnieje wiele sedanów i SUV-ów, które są paliwooszczędne, co pozwala lepiej wykorzystać moc.

6. Przystępność cenowa

Porównując Nissana z innymi markami, można zauważyć, że oferuje on bardzo korzystne ceny. Choć niektóre modele są droższe, można też znaleźć wiele niezwykle przystępnych cenowo.

Na przykład Versa i Altima gwarantują, że budżet jest zawsze dostępny. Nawet modele Kicks i Rogue Sport pozwolą Ci wydać mniej z kieszeni.

7. Koszt posiadania

Nie musisz rozbić banku, aby jeździć Nissanem. Nie tylko koszt początkowy jest rozsądny, ale też nie trzeba wiele płacić przez lata posiadania samochodu.

W rzeczywistości Nissan Leaf jest jednym z najtańszych samochodów elektrycznych na własność. Jego cena jest znacznie niższa od ceny większości samochodów elektrycznych, nawet tych, które są tańsze w zakupie.

8. Koszty napraw i konserwacji

Łatwo jest znaleźć części do Nissana i mechaników, którzy zajmą się naprawą tych pojazdów. Możesz odwiedzić niemal każdy warsztat samochodowy, aby dokonać przeglądu i skorzystać z usług serwisowych.

Może się jednak okazać, że nie będziesz musiał odwiedzać go zbyt często, ponieważ Nissan został stworzony z myślą o trwałości. Przez dłuższy czas nie powinno być żadnych poważniejszych napraw.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy Nissany są niezawodne?

Podobnie jak wszystkie samochody japońskie, Nissan jest uważany za niezwykle niezawodny. Nie tylko koszt posiadania jest niższy, ale firma ma bardzo niewiele problemów mechanicznych. Ponadto Nissan jest liderem pod względem technologii i wyposażenia.

Consumer Reports regularnie wymienia linię Nissana jako jedną z najbardziej niezawodnych, stawiając na piedestale modele Maxima, Murano i Altima. Nawet serwis RepairPal wymienia Nissana w pierwszej trzeciej części swojego indeksu niezawodności. Pojazdy te zwykle wymagają mniej czynności serwisowych i konserwacji niż pojazdy wielu innych marek.

Historia Nissana

Firma Nissan rozpoczęła działalność w 1911 r. pod nazwą Kwaishinsha Motor Car Works. W ciągu zaledwie trzech lat producent wypuścił na rynek swój pierwszy pojazd, model DAT. W latach 20. firma kilkakrotnie zmieniała nazwy, ale dopiero w 1934 r. przekształciła się w Nissan Motor Company.

Początkowo Nissan produkował samochody Datsun, a także sprzęt wojskowy dla Japonii. Po zakończeniu wojny Nissan zaczął produkować samochody dla innych producentów, w tym dla Austin Motor Company. Po połączeniu się z Prince Motor Company w 1966 r. zaczął wypuszczać na rynek niektóre ze znanych dziś pojazdów.

Pod koniec lat 50. firma Nissan rozszerzyła swoją działalność na cały świat. W 1958 r. Nissan był reprezentowany na Los Angeles Auto Show, a w 1960 r. otworzył swój pierwszy oddział w Stanach Zjednoczonych. Obecnie producent samochodów produkuje szeroką gamę modeli pojazdów przeznaczonych na rynek amerykański.

Jakie są najczęstsze problemy z Nissanem?

1. Eksplodujące szyberdachy

Eksplodujące szyby samochodowe wydają się być nową modą, z którą mają do czynienia producenci samochodów, a Nissan nie jest tu wyjątkiem. Nowsze modele wydają się mieć wadliwe szyberdachy, które mogą pękać na wiele kawałków bez powodu.

Wydaje się, że usterka ta występuje najczęściej w szyberdachach panoramicznych, prawdopodobnie z powodu sposobu obróbki szkła. Przed zakupem używanego modelu najlepiej najpierw przeprowadzić małe rozeznanie.

2. Wadliwy zatrzask maski silnika

Kiedy maska samochodu jest zatrzaśnięta, ostatnią rzeczą, jakiej można się spodziewać, jest jej otwarcie, ale tak właśnie dzieje się w niektórych modelach Nissana. Zatrzask maski nie jest tak bezpieczny, jak powinien, co pozwala na otwarcie maski, gdy pojazd jest w ruchu.

W związku z tym problemem wycofano z rynku ponad milion pojazdów. Większość z nich to modele Altima zbudowane od 2013 do 2018 roku.

3. Wycieki płynu hamulcowego

W 2019 roku Nissan wycofał z rynku około 400 000 pojazdów z powodu wycieków płynu hamulcowego. Gdy w układzie nie ma odpowiedniej ilości płynu hamulcowego, zatrzymanie pojazdu staje się trudniejsze.

Ponadto wyciekający płyn powodował zwiększone ryzyko pożarów samochodów. Właścicielom nakazano nawet parkowanie pojazdów przed budynkami do czasu naprawienia awarii.

Najbardziej niezawodne modele Nissana

2014 Nissan Maxima

Maxima ma rozpoznawalny wygląd, który nie zmienił się zbytnio na przestrzeni lat. Mimo to ta Maxima wygląda elegancko i stylowo. Jest to większa wersja modeli Sentra i Altima, oferująca dużą ilość miejsca w środku.

Ponadto mocny silnik gwarantuje, że dojedziesz tam, gdzie chcesz. W modelach na rok 2014 możesz spodziewać się niewielu problemów i wielu oszczędności.

Nissan Murano 2013

Najlepsze lata dla linii Murano przypadają na lata 2010-2014. Jednak według JD Power model 2013 ma jedne z najlepszych ocen.

Jest też znacznie mniej skarg na podzespoły mechaniczne. Jeśli szukasz ekonomicznego SUV-a, ten model może być strzałem w dziesiątkę.

2011/2012 Nissan Altima

Te dwa modele Altimy są najlepsze do kupienia. Oba należą do czwartej generacji, która jest prawdopodobnie najlepsza.

Zostały one również wydane przed wystąpieniem poważnych problemów. Dodatkowo, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli znajdziesz model używany.

Najmniej niezawodne modele Nissana

2017 Nissan Juke

Niewiele samochodów było tak wyśmiewanych jak Juke. Jego wygląd nie jest najlepszy, a osiągi są równie śmieszne.

Model 2017 był ostatnim, który trafił na drogi w Stanach Zjednoczonych. Nie znajdziesz jednak wielu używanych opcji, ponieważ nie sprzedawał się on tak dobrze.

2016 Nissan Quest

Nissan Quest mógł być przyzwoitym pojazdem do kupienia przez kilka lat, ale kiedy dotarł do końca swojego życia, nie był już wart pieniędzy. Quest został zbudowany we współpracy z Fordem i przemianowany na Mercury Villager.

Ten konkretny model był po prostu zbyt duży dla konsumentów. Spędzał też dużo czasu w warsztacie na naprawach, co czyniło go znacznie droższym niż się spodziewano. W końcu zaprzestano jego produkcji z powodu braku popularności.

Czy Nissan to dobry samochód do kupienia jako używany?

Możesz znaleźć świetną ofertę na używane samochody Nissana. Dodatkowo, jeśli wybierzesz jeden z niezawodnych modeli, prawdopodobnie nie będziesz musiał wykonywać wielu czynności serwisowych. Pojazdy Nissan są dobrze wyposażone w najnowsze technologie i mają wyjątkowe osiągi, które zapewniają przyjemną jazdę. Nie ma sobie równych wśród innych japońskich producentów samochodów.