Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy Hondy to dobre samochody? Czy są niezawodne?

2 czerwca 2022

Trudno znaleźć coś, czego nie dałoby się pokochać w samochodach marki Honda. Samochody wyglądają świetnie i zajmują wysokie miejsca w rankingach zadowolenia klientów, ale czy Hondy są dobrymi samochodami? Czy można liczyć na niezawodność Hondy?

Honda nadal jest jedną z najbardziej niezawodnych marek na drogach. Pojazdy te dobrze utrzymują wartość przy odsprzedaży, a koszty napraw i konserwacji są zazwyczaj niższe. Jeśli dobrze poszukasz i unikniesz kilku kłopotliwych lat, prawdopodobnie pokochasz swoją Hondę.

Przyglądamy się bliżej temu, co marka Honda robi dobrze, a co można jeszcze poprawić. Ponadto, wskazujemy kilka modeli, których należy szukać i wymieniamy kilka, bez których wszyscy moglibyśmy się obejść.

Spis treści show Czy Hondy to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Hondy są niezawodne? Historia Hondy Jakie są najczęstsze problemy Hondy? 1. Pęknięty blok silnika 2. Uszkodzenie zamka 3. Awaria skrzyni biegów Najbardziej niezawodne modele Hondy 2009-2015 Honda Pilot 2016-2019 Honda Civic 2013-2017 Honda Accord Najmniej niezawodne modele Hondy 2005 Honda Accord Hybrid 1994 Honda Passport Czy Honda to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Hondy to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Każdego roku wiele pojazdów Hondy uzyskuje najwyższe oceny IIHS. Nierzadko kilka modeli znajduje się na liście Top Safety Pick, co dowodzi, że Honda wie, jak stworzyć bezpieczny pojazd.

Ponadto, Honda jest liderem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa. Już kilka lat temu samochody były wyposażone w zaawansowane urządzenia, które zapewniały bezpieczniejszą jazdę.

2. Silnik

Silniki Hondy są na tyle niezawodne, że można je stosować w różnych urządzeniach, nie tylko w samochodach. Wiele z silników Hondy znalazło się również na liście Ward's List jako najlepsze.

Jednym z przykładów jest silnik LFA1. Jest on stosowany w hybrydowym modelu Accord i często jest okrzyknięty niezawodnym, mocnym układem napędowym.

3. Rdza i karoseria

Pojazdy Hondy od dawna cieszą się opinią niezawodnych, ale nękają je problemy z rdzą. W siedmiu generacjach Accordów problemem są zardzewiałe przednie ramy pomocnicze.

Nie jest to jednak jedyna Honda, która kończy z rdzą. Również Civiki mają tendencję do rdzewienia, ale często po wielu latach.

4. Wyposażenie i technologia

Honda pozostaje liderem wśród innych producentów samochodów pod względem wyposażenia w zaawansowane technologie. Ten producent samochodów często jako jeden z pierwszych wprowadza na rynek wyposażenie.

Nic jednak nie trafia do oferty bez kontroli jakości. Niektórzy inni producenci samochodów wypróbowują wyposażenie na klientach, ale w przypadku Hondy nie ma to miejsca.

5. Osiągi

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Honda jest znana z niezawodnych sedanów i rodzinnych SUV-ów. Jednak marka ta wyprodukowała wiele pojazdów o wysokich osiągach, takich jak NSX, którego prędkość maksymalna wynosi 191 mil na godzinę.

Nie można również zaprzeczyć pięknu modelu Civic Type R, który sprawia, że osiągi są bardziej osiągalne dla zwykłego kierowcy. Możesz poczuć się jak kierowca wyścigowy, nie szczędząc pieniędzy.

6. Przystępność cenowa

Marka Honda oferuje wiele z tego, co oferują samochody Acura, ale za mniejsze pieniądze. Chociaż ceny są niższe niż w przypadku samochodów luksusowej jakości, to często są nieco wyższe niż w przypadku innych marek, gdy pojazd jest nowy.

Dodatkowo, za używaną Hondę zapłacisz nieco więcej niż za wiele innych marek. Mimo to, samochody te są przeznaczone do długotrwałego użytkowania, więc naprawdę dostajesz to, za co płacisz.

7. Koszt posiadania

Posiadanie Hondy jest całkiem przystępne cenowo. Chociaż z góry możesz zapłacić więcej, koszty ubezpieczenia są rozsądne. Wiele z tych samochodów jest również paliwooszczędnych, co pozwala zaoszczędzić na paliwie.

Tym, co sprawia, że koszty posiadania są korzystne, jest amortyzacja. Samochody Hondy amortyzują się wolniej niż pojazdy większości marek, co pozwala zachować ich wartość przy odsprzedaży.

8. Koszty napraw i konserwacji

Serwis RepairPal podaje dość niskie koszty napraw i konserwacji pojazdów marki Honda. Niezbędne naprawy są tańsze w porównaniu z innymi topowymi markami.

Ponadto, częstotliwość napraw i konserwacji wydaje się być mniejsza. Wreszcie, dotkliwość problemów jest na niższym poziomie skali, co gwarantuje, że więcej pieniędzy pozostanie w kieszeni.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy Hondy są niezawodne?

Marka Honda jest uważana za jedną z najbardziej niezawodnych na współczesnych drogach. Dzięki odpowiedniej konserwacji, samochody Hondy mogą służyć znacznie dłużej niż konkurencja. Ponadto, dzisiejsze samochody są paliwooszczędne i wymagają mniej napraw, dzięki czemu koszty ich posiadania są również niższe.

Mimo że większość samochodów marki Honda jest uważana za niezawodne, w kilku modelach wystąpiły dziwne problemy. Przeprowadzając wcześniejsze badania, można zapewnić sobie najlepszy zakup.

Historia Hondy

Honda rozpoczęła swoją działalność w 1946 r. od wynalezienia maszyny tkackiej. Soichiro Honda próbował także stworzyć okna z oszronionego szkła w produkcji masowej. Gdy żaden z tych pomysłów nie wypalił, zajął się tworzeniem silników dwusuwowych. Bardzo szybko motocykle Hondy stały się wielkim sukcesem.

W 1948 r. założono firmę Honda Motor Company Ltd. Dopiero w 1959 r. Honda Motor Company otworzyła swój pierwszy sklep w Stanach Zjednoczonych, zatrudniając sześciu pracowników. W tym czasie sklep sprzedawał trzy mniejsze motocykle. W 1962 r. firma zaczęła sprzedawać w tym kraju również sprzęt energetyczny, a dwa lata później na rynku pojawiły się przenośne generatory.

W 1969 roku Honda wypuściła model N600, swój pierwszy samochód w Ameryce. W 1973 roku kraj zmagał się z kryzysem energetycznym, dlatego Honda wypuściła model Civic Hatchback, który miał pomóc w oszczędzaniu paliwa. Trzy lata później do oferty dołączył model Accord Hatchback. W 1982 roku samochody osiągały tak dobre wyniki, że Honda of America Manufacturing otworzyła swoją pierwszą amerykańską fabrykę, stając się tym samym pierwszym japońskim producentem samochodów, który przeniósł się do Stanów Zjednoczonych.

Dziś Honda Motor Company posiada pełną gamę pojazdów dla amerykańskich kierowców. Można teraz kupić samochody hybrydowe, sedany, samochody sportowe, SUV-y i ciężarówki.

Jakie są najczęstsze problemy z Hondą?

1. Pęknięty blok silnika

Honda Civic z lat 2006-2009 boryka się z problemami związanymi z pęknięciem bloku silnika. Pęknięcie powoduje wyciek płynu chłodzącego i przegrzanie silnika.

Honda zareagowała jednak na ten problem i przedłużyła gwarancję dla właścicieli do dziesięciu lat. Pojazdy te są już po gwarancji, więc nic już nie można zrobić. Jeśli kupujesz używany samochód, upewnij się, że jest on objęty gwarancją na wymianę silnika.

2. Usterka zamka

W samochodach CR-V z lat 2007-2009 występowały dziwne problemy z zamkiem drzwi po stronie kierowcy. Czasami drzwi w ogóle się nie zamykają.

W innych przypadkach zamek działa w ciągłej pętli, powodując jego wielokrotne blokowanie i odblokowywanie. Nie jest to wprawdzie poważna usterka prowadząca do katastrofalnej awarii, ale może być dość irytująca i prowadzi do braku poczucia bezpieczeństwa.

3. Uszkodzenie skrzyni biegów

W kilku modelach z lat 1999-2004 wystąpiła przedwczesna awaria skrzyni biegów. Okazało się, że automatyczna skrzynia biegów ulegała awarii z powodu usterki konwertera momentu obrotowego.

Większość awarii miała miejsce około 90 000 mil lub wcześniej. Smutne jest to, że naprawa tego problemu kosztuje wielu klientów 2 000 lub więcej dolarów.

Najbardziej niezawodne modele Hondy

2009-2015 Honda Pilot

Jeśli potrzebujesz SUV-a, wybierz średniej wielkości model Pilot. Jest on doskonałym zamiennikiem przeciętnego minivana, ponieważ mieści do siedmiu osób w trzech rzędach siedzeń.

Jest też dużo miejsca na ładunek, w którym możesz przewieźć cały swój sprzęt. Jeśli chcesz holować mały kamper, Pilot z odpowiednim wyposażeniem może przewieźć do 3500 kg.

2016-2019 Honda Civic

Jeden z tych modeli Civic można łatwo dostać za niską cenę, a mimo to jest on niezwykle niezawodny. Od 2017 roku dostępne są także modele hatchback.

Jeśli wolisz coś nieco bardziej sportowego, poszukaj wersji Type R lub Si. Zapewniają one idealną równowagę między osiągami a prowadzeniem.

2013-2017 Honda Accord

Model średniej wielkości Accord oferuje więcej miejsca we wnętrzu niż Civic, ale jest tak samo niezawodny. Możesz wybierać spośród wielu wersji wyposażenia, idealnych dla każdego stylu życia.

Model Accord ma nie tylko bardzo dobry przebieg, ale jest też dostępny w wersji hybrydowej. Jeśli chcesz mieć bardziej elegancką sylwetkę, wybierz model Accord Coupe z manualną skrzynią biegów.

Najmniej niezawodne modele Hondy

2005 Honda Accord Hybrid

Honda zawsze była liderem w dziedzinie technologii hybrydowych, ale ten model okazał się porażką. Była to trzecia hybryda oferowana po Insight i Civicu.

Samochód ten borykał się z kilkoma awariami skrzyni biegów. Co gorsza, właściciele musieli potem borykać się z drogimi rachunkami za naprawy. Honda była dobra w wymienianiu niektórych przekładni, ale samochód szybko przestał być produkowany po kilku latach.

1994 Honda Passport

Model Passport z 1994 roku to po prostu zmieniona wersja modelu Isuzu Rodeo. Był to pierwszy SUV tej firmy i oferował dużą moc 4×4, która pozwalała na jazdę w każdej sytuacji.

Chociaż sam SUV miał świetny silnik i był niezawodny, klienci nie byli zadowoleni, gdy w 2002 r. zakończyła się współpraca obu firm. Bardzo trudno było zdobyć części i naprawy, aby utrzymać pojazd w ruchu.

Czy Honda to dobry samochód do kupienia jako używany?

Nie ulega wątpliwości, że kupując używaną Hondę, otrzymasz samochód wart swojej ceny. Samochody te dobrze utrzymują swoją wartość przy odsprzedaży i są niezwykle niezawodne. Przed dokonaniem zakupu należy przeprowadzić pewne badania, aby upewnić się, że nie otrzymamy samochodu, w którym wystąpiły usterki.