Trwa ładowanie proszę czekać ...

Mycie auta – jak to najlepiej zrobić?

6 września 2017

Odpowiednie mycie samochodu decyduje o estetyce oraz trwałości lakieru. Jak więc powinno się to mycie wykonywać? Czyste auto o wizytówka, która będzie świadczyć o właścicielu samochodu. Mycie mogłoby wydawać się proste, ale w praktyce nie jest to łatwe. Są różne formy mycia i różne efekty po takim myciu. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze mycie samodzielne, ręczne.

Myjemy auto

Proces mycia zawsze trzeba będzie zacząć od namoczenia samochodu, najważniejsze są te szczególnie zabrudzone miejsca. Można to wykonać z użyciem myjki ciśnieniowej z odległości około 20 cm. W taki sposób można zmyć luźne cząstki brudu, a te przyległe będzie można namoczyć, dzięki czemu potem mycie będzie łatwiejsze.

Jakie środki do mycia?

Trzeba powiedzieć, że dobrym środkiem do mycia samochodu będzie taki, który skutecznie usuwa brud, a jednocześnie chroni lakier przed uszkodzeniami, nie będzie niszczył uszczelek i plastików. W sklepach specjalistycznych znajdziemy produkty, które maja neutralne pH. Są one dla karoserii najbezpieczniejsze. Znajdziemy w sprzedaży produkty z woskiem oraz wosku pozbawione.

Środki do mycia auta

Jak myć samochód, czym?

Do mycia samochodu wykorzystywać można gąbkę albo też rękawicę z mikrofibry. Zdania specjalistów są w tym względzie podzielone, mają różne zdania co do tego. Gąbka oraz rękawica są w stanie skutecznie zmywać brud, ale ważne będą także kwestie powiązane ze strukturą przedmiotu. Gąbka powinna mieć małe oczka, by nie dostały się do nie ziarna piasku, rękawica będzie wygodna, docierać może do zakamarków.

Czy myć można szczotką?

Większość tych szczotek jakie mamy w domu nie będzie się nadawać do mycia samochodu. Ich włosie jest zbyt twarde i powodować będzie uszkodzenia. Na rynku znajdują się specjalne szczotki z miękkim poliestrowym włosiem, dzięki czemu wygodnie będzie można myć między innymi dach samochodu.

Mycie felg

Jeśli chodzi o mycie felg również będzie trzeba uważać. Trzeba mieć specjalny środek najlepiej w sprayu, ponieważ jego aplikacja okaże się łatwiejsza i dotrze on do wszystkich szczelin. W ten sposób zabrudzenia się rozpuszczą i ich późniejsze usunięcie będzie łatwiejsze. Nie będą one niszczyć felg.