Trwa ładowanie proszę czekać ...

Polerowanie lakieru samochodu

17 października 2016

Polerowanie lakieru samochodu z wykorzystaniem środków polerskich nie jest zbyt trudne, ale trzeba się stosować do szeregu zasad dobrej pracy.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to czynność długotrwała, która zajmie co najmniej kilka godzin. Uzyskanie odpowiedniego efektu na pewno będzie męczące. Konieczna będzie maszyna polerska oraz odpowiednio dobrana pasta lub mleczko regenerujące kolor samochodu. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56Osoby początkujące muszą ostrożnie podchodzić do pracy i omijać wszelkie krawędzie lakieru. Są one bowiem narażone na uszkodzenia i powinny zostać opracowane ręcznie. Samo polerowanie szmatką całego nadwozia nie jest jednak dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że nie zajmie kilku godzin, ale kilka dni, a do tego efekt najprawdopodobniej będzie niesatysfakcjonujący.

Ręcznie można dokonać wykończenia z użyciem wosków polerujących i specjalnych delikatnych past. Ręczne polerowanie lakieru delikatnymi środkami nie jest w stanie usuwać głębokich rys, ale pozwala eliminować wszystkie zabrudzenia. Powtarzanie tego procesu regularnie prawi, że z czasem lakier będzie wyglądał coraz lepiej. W profesjonalnej pracy z polerką wykorzystuje się najpierw pasty o wysokiej zdolności do ścierania, a następnie zmniejsza się ich właściwości ścierne, by ostatecznie uzyskać efekt lustra. W podejściu amatorskim lepiej wykorzystywać tylko pasty o słabych właściwościach ściernych oraz regeneratory koloru, czyli produkty typowo wykończeniowe. Trzeba pamiętać, że spora część past zawierających wosk nie nadaje się do użycia mechanicznego.

Najlepsza opcja - polerka obrotowa

Polerek obrotowych używają specjaliści, bo są najlepsze i nie są też specjalnie drogie. Warto je zwilżyć, by lepiej odprowadzały ciepło i trzeba wykorzystywać odpowiednie pasty przeznaczone do pracy z nimi. Krawędzie blach trzeba traktować ze szczególną atencją, a jeśli lakier będzie się przegrzewał, przerwać pracę.

Regeneracja lakieru

Polerka oscylacyjna

Polerki oscylacyjne można kupić w wielu małych sklepach. Dają efekt zbliżony do polerowania ręcznego, ale w znacznie krótszym czasie, co jest ich główną zaletą. Można wykorzystywać w ich wypadku większość past zwierających wosk.

Polerowanie ręczne

Polerowanie ręczne wykonywane jest wtedy, kiedy zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i boimy się przypalenia lakieru. W ten sposób na pewno nie uda się nikomu odkryć podkładu lakieru i przebić się przez klar. Problem w tym, że takie polerowanie przynosi efekty bardzo powoli i zobaczymy je dopiero po kilkukrotnym wypolerowaniu całego samochodu.