Trwa ładowanie proszę czekać ...

W jakiej sytuacji polerować lakier?

1 lipca 2017

Jeśli lakier robi się matowy i jest porysowany to dla nas najlepszy znak, że trzeba będzie zadbać o wygląd własnego samochodu. Najprostszy sposób jaki można wykorzystywać to oczywiście polerowanie takiego pojazdu.

Lakier zawsze delikatny

Większość kierowców doskonale wie, że lakier w samochodzie jest delikatny. Uszkodzenia mogą się tam pojawić nawet po uderzeniu niewielkim kamieniem. Niekiedy lakier będzie niszczony przez użytkowników, którzy źle wykonują jego konserwację. Czyszcząc nadwozie należy je dobrze spłukać, wykonać mycie z użyciem aktywnej piany. Trzeba pamiętać, by w trakcie mycia nie dostał się żaden kamień czy piasek między gąbkę czy lakier, ponieważ tak szybko doprowadzimy do jego porysowania. Zamiast gąbki warto będzie decydować się na używanie takich rozwiązań, w ramach których będziemy mieli mikrofibrę albo też delikatną wełnę. Warto również unikać odwiedzi w myjniach automatycznych, nie mają one dobrego wpływu na nasz pojazd.

Kiedy zdecydować się na polerowanie?

W każdym samochodzie lakier ma trzy warstwy. Będzie to podkład, który znajduje się na karoserii, potem umieszcza się lakier bazowy i to on będzie decydował o kolorze samochodu, potem jeszcze umieszcza się lakier bezbarwny. Jeśli pojawiać się będą znaczące uszkodzenia sięgające blachy to niestety, ale polerowanie nie będzie nic nam dawać.

Polerowanie lakieru samochodowego

Wtedy po prostu trzeba użyć lakieru zaprawkowego i te niedoskonałości uzupełnić. Z biegiem czasu powłoka auta będzie się rysowała delikatnie na lakierze bezbarwnym, będzie dochodziło do jej utleniania i wtedy rzeczywiście polerowanie ma sens, ponieważ dzięki niemu będziemy w stanie wypracować świetny połysk, na którym powinno nam zależeć.

Maszynowo czy ręcznie?

Polerowanie wykonać będzie można albo maszynowo albo ręcznie. Niezależnie od tego jaki sposób wybieramy elementem niezbędnym będzie dla nas dobra pasta polerska. Do polerowania wybierać można pasty agresywne, jeśli wykonujemy je ręcznie, wtedy bowiem ryzyko uszkodzenia praktycznie nie istnieje. Jeśli polerowanie będziemy chcieli wykonywać maszyną trzeba być uważnym, by nie doprowadzić do zniszczenia lakieru. Wtedy rzeczywiście lepiej będzie wybrać nieco delikatniejszą pastę, ponieważ ryzyko zniszczenia lakieru w ten sposób będzie istotnie miejsce. Przy dobrym polerowaniu można uzyskać świetny efekt, a jeśli będziemy wykonywać to więcej razy może dać nam to sporo przyjemności.