Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybrać optymalną polerkę samochodową?

16 października 2016

Poszukiwanie dobrej polerki potrafi być zadaniem dość skomplikowanym, nie ma przy tym znaczenia, czy staje przed nim amator, czy też profesjonalista. Na szczęście, dzięki fachowej pomocy, można mieć pewność, że nie popełni się błędu. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56)

Na co zwracać uwagę przy wyborze polerki samochodowej?

Co do zasady, polerki samochodowe dzieli się na dwie grupy. Pierwszą reprezentują polerki obrotowe znane też jako rotacyjne, a więc sprzęt, którego używanie wymaga od nas pewnego doświadczenia. Doświadczenie to jest niezbędne przede wszystkim dlatego, że polerka wykonuje ruch kulisty, który ma miejsce tylko wokół jej własnej osi. Urządzenie usuwa poważne wady lakieru, można przy tym liczyć, że zagwarantuje nam uzyskanie tak wysoko cenionej głębi. Polerki tego typu mają i ten plus, że działają szybko i są efektywne, czego nie można nie docenić zwłaszcza wówczas, gdy używa się tak zwanych past mocno ścieralnych. Niestety, polerki z tej grupy nie są zalecane amatorom, ich nieumiejętne stosowanie może bowiem doprowadzić do uszkodzenia lakieru.

Drugą grupę stanowią polerki orbitalne znane też jako mimośrodowe i w tym wypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami, po które mogą sięgać również początkujący. Urządzenie takie odznacza się przede wszystkim tym, że porusza się po elipsie, wytwarza też mniejszą ilość ciepła, a te stanowi zagrożenie dla lakieru. Osoby, które sięgają po rozwiązania tego typu mogą też natknąć się na polerki kątowe. Te ostatnie pozwalają nie tylko na pracę z powierzchniami lakierowanymi, ale również z tworzywem sztucznym, drewnem, a nawet z metalem.

Polerowanie lakieru

Moc waga i prędkość

Na długość i efektywność pracy polerki samochodowej wpływa również jej moc. Propozycje poszczególnych producentów różnią się między sobą, przyjmuje się jednak, że naprawdę efektywne są przede wszystkim urządzenia o mocy wynoszącej przynajmniej 1000 W. Kolejnym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu jest waga polerki. Samo polerowanie jest czynnością dość żmudną zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z poważnymi uszkodzeniami lakieru.

Jeśli więc waga polerki jest zbyt duża, nie mija wiele czasu, a zaczynamy wykonywać pracę z jej użyciem niestarannie, co sprawia, że nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wcale nie mniej istotna jest też prędkość, z jaką pracuje polerka. Najlepiej, jeśli jest ona regulowana tak, aby można było dostosować ją do zadania, jakie mamy do wykonania w danym momencie.

Pady

Ciekawym rozwiązaniem wydają się też pady, a więc nakładki, które zakłada się na polerkę samochodową. To właśnie one sprawiają, że urządzenie się obraca, mogą być przy tym wykonane zarówno z gąbki, jak i z wełny.