Trwa ładowanie proszę czekać ...

Polerowanie obrotowe i orbitalne

17 października 2016

W celu uzyskania nieskazitelnej powierzchni powłoki lakierniczej naszego samochodu najlepiej jest użyć polerowania maszynowego. Polerka maszynowa jest nieporównywalnie sprawniejsza od polerowania ręcznego, nie wymaga od nas takiej cierpliwości i do tego pozwala uzyskać zdecydowanie lepszy efekt poprzez zniwelowanie drobnych rysek na lakierze w każdym miejscu. Najczęściej specjaliści oraz osoby prywatne wykorzystują do polerowania polerki obrotowe. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56Posiada opinię prawdziwego cudotwórcy, chociaż dobre efekty uzyskać można tylko wtedy, kiedy korzysta się z niej w sposób prawidłowy.

Polerowanie lakieru z użyciem polerki obrotowej

Po zastosowaniu polerki obrotowej uzyskuje się lakier przejrzysty i błyszczący, wolny od drobnych zarysowań. Stosuje się z nią specjalne pady, gąbczaste lub wełniane. Sama zasada jej pracy jest bardzo prosta. Zastosowany pad niezależnie od jego rodzaju obraca się w stały sposób, co zapewnia równomierne rozprowadzenie cząsteczek pasty ściernej po całej polerowanej powierzchni. Jest to polerka uniwersalna nadająca się do pracy tak z delikatnymi, jak i z silnie ścierającymi pastami.

Polerka orbitalna doskonała dla początkujących

Ruchy polerki obrotowej są koliste, a polerki orbitalnej eliptyczne. Tego typu urządzenie jest zazwyczaj polecane do pracy na lakierach delikatnych oraz miękkich, ponieważ pozwala lepiej wydobyć intensywność ich barw. Nie należy stosować w ich wypadku padów wełnianych, które nie są dopasowane do pracy z takimi polerkami. Warto też podkreślić, że jest to urządzenie zalecane do użycia dla osób początkujących, ponieważ pomimo pewnych trudności z osiągnięciem optymalnego efektu w niektórych przypadkach, istnieje też mniejsze ryzyko uszkodzenia lakieru.

Chemia samochodowa

Jaką polerkę samochodową kupić?

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza polerka do lakieru. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz naszych umiejętności związanych z wykorzystywaniem takiego urządzenia. Co więcej, trzeba je też dopasowywać do stanu i delikatności lakieru, ponieważ inna polerka będzie usuwała drobne rysy, a inna radziła sobie z mocno zmatowionym lakierem. Zwłaszcza silna polerka obrotowa w niewprawnych dłoniach może doprowadzić do powstanie naprawdę sporych szkód.

Wszystkim osobom, które do tej pory nie prowadziły detailingu i będą się tym zajmowały czysto amatorsko ze swoimi samochodami, zaleca się zakup polerki orbitalnej o niewielkiej mocy i spokojne rozwijanie swoich umiejętności do momentu, kiedy taka polerka nie będzie już miała dla nich żadnych tajemnic.